18.10.2010 10:01 0

W rumskiej „jedynce” podłączono ogrzewanie

Mimo że Rada Miasta nie przyznała dodatkowych pieniędzy na prace budowlane, w Szkole Podstawowej nr 1 podłączono ogrzewanie.

Radni po raz kolejny odrzucili wniosek rodziców o dofinansowanie przebudowy szkoły. Mimo to prace są kontynuowane, podłączono też ogrzewanie. Dzięki temu szkole nie grozi zamknięcie na zimę i dzieci będą mogły uczyć się w godnych warunkach.

Rodzice zrezygnowali z organizacji strajku okupacyjnego, jednak ostrzegają radnych, że złożą zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. Do złożenia zawiadomienia dojdzie, jeśli radni nie zmienią decyzji i nie przyznają środków na opłacenie dodatkowych robót.

8 października podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta wniosek o dofinansowanie inwestycji nie został przyjęty. Nie pomogła obecność rodziców, ani wsparcie burmistrza. Rumscy radni twierdzą, że nie są przeciwni rozbudowie szkoły, ale ich zdaniem projekt proponowany przez burmistrza to wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto.

Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz Rumi, zapewniła rodziców, że w szkole zostanie podłączone ogrzewanie, a prace budowlane będą prowadzone aż do momentu wybudowania łącznika między budynkami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24