01.06.2011 20:31 0

Gdynia: Zaatakowali ich śrubokrętem

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali dwóch sprawców rozboju na dwóch mieszkańcach Gdyni. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w okolicach plaży miejskiej. Wówczas pokrzywdzeni zostali zaatakowani od tyłu, pobici i okradzeni. Starszy sprawca, 18-letni mieszkaniec Gdyni, wczoraj decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata. Młodszy, 16 latek, w niedługim czasie odpowie za swój czyn przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 2:00 w okolicach plaży miejskiej. Dwaj 24-letni mieszkańcy Gdyni, którzy siedzieli na ławce, zostali zaatakowani od tyłu przez nieznane im osoby. Sprawcy najpierw uderzyli ich w głowę jakimś przedmiotem, a następnie gdy ci upadli na ziemię, zaczęli kopać. W dalszej kolejności zabrali pokrzywdzonym telefony komórkowe i pieniądze. Zaalarmowani policjanci natychmiast przeprowadzili poszukiwania za oprawcami, jednak nie doprowadziły one do ich zatrzymania.

Pokrzywdzeni otrzymali niezbędną pomoc medyczną. Odnieśli głównie obrażenia głowy.

Kryminalni ze Śródmieścia podczas prowadzonych czynności mających na celu ustalenie sprawców tego brutalnego czynu, między innymi rozpytywali ewentualnych świadków zdarzenia oraz przeglądali zapisy kamer monitoringu miejskiego. Już następnego dnia zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 18-latek z Gdyni. Drugi, młodszy o dwa lata, wpadł w ręce stróżów prawa wczoraj.

Starszy już decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące, młodszy w niedługim czasie odpowie za swój brutalny czyn przed sądem dla nieletnich.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24