20.06.2018 11:21 1 Natalia/KWP Gdańsk

Podczas kłótni sięgnął po pistolet i oddał strzały

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

Policjanci zatrzymali 32-latka, który ostrzelał z pistoletu pneumatycznego 30-letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku oddanych strzałów, pokrzywdzony został zraniony w nogę oraz w brzuch. Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu, a użyta broń pneumatyczna została zabezpieczona. Podejrzany mężczyzna został aresztowany, może mu grozić do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic Gdańska mężczyzna strzela z broni w kierunku innego mężczyzny. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali funkcjonariusze, a ich działanie szybko doprowadziło do zatrzymania sprawcy. Jak się okazało był nim 32-letni mieszkaniec Gdańska.

Policjanci rozmawiali ze świadkami i zdobyli informacje pozwalające odtworzyć przebieg zdarzenia. Ustalili, że między mężczyznami doszło do kłótni, podczas której jeden z nich sięgnął po pistolet pneumatyczny i oddal w kierunku drugiego kilka strzałów. Pokrzywdzony został raniony śrutem w nogę i brzuch.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. We wtorek (19 czerwca) decyzją sądu został aresztowany na najbliższe miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...