13.08.2018 08:35 0 Kwt/ZDiZ Gdynia

Zbliża się XXIV Międzynarodowy Maraton „Solidarności”, uwaga na utrudniernia

zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

W środę (15 sierpnia) odbędzie się XXIV Międzynarodowy Maraton „Solidarności” na trasie Gdynia–Sopot–Gdańsk. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, że w trakcie zawodów zamknięta zostanie część ulic.

Już od godziny 6:30 wystąpią utrudnienia na alei Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni, na odcinku od skrzyżowania z ul. Legionów do ul. Świętojańskiej. Od godziny 8:00 zamknięta zostanie al. Marszałka Józefa Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do ul. Władysława IV, ul. Świętojańska od al. Marszałka Józefa Piłsudskiego do ul. 10 Lutego, Skwer Kościuszki i aleja Jana Pawła II (cały przebieg ulic) oraz al. Zwycięstwa (jezdnia w kierunku Gdańska) od skrzyżowania z ul. Władysława IV w kierunku południowym aż do granic administracyjnych z Sopotem.

W trakcie trwania zawodów wytyczone zostaną objazdy dla kierowców jadących od strony Chyloni w kierunku Kacka, Karwin, Sopotu, ulicami: Śląską, Drogą Gdyńską, Lotników i Wielkopolską (jadący ul. Władysława IV będą mogli dojechać wyłącznie do skrzyżowania z al. Piłsudskiego i dalej aleją pod wiaduktem kolejowym włączyć się do ruchu na ul. Droga Gdyńska); dla kierunku jazdy od strony Chwaszczyna i Karwin w kierunku Chyloni, Redy ulicami: Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską i Morską.

W czasie maratonu możliwy będzie ruch jednokierunkową jezdnią al. Zwycięstwa od granic administracyjnych miasta Gdyni w kierunku Śródmieścia. Ruchem na skrzyżowaniach kierować będą funkcjonariusze policji, straży granicznej, straży miejskiej oraz żołnierze żandarmerii wojskowej.

Orientacyjną godzinę zakończenia maratonu na terenie Gdyni przewiduje się na 10:30.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...