14.08.2018 10:35 0 Natalia

Już po raz 14. wspólnie będą się bawić i rywalizować w Pucku

Źródło: archiwum/Nadmorski24

W najbliższą sobotę (18 sierpnia) w Pucku odbędzie się XIV Regionalny Turniej Sportowo-Rekreacyjny Niepełnosprawnych. Na uczestników czekać będą rozmaite sportowe konkurencje oraz moc dobrej zabawy.

Wydarzenie każdego roku przyciąga setki uczestników i kibiców nie tylko z Pucka, ale i z Kościerzyny, Kartuz czy Trójmiasta. Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 na parkingu przy stadionie w Pucku. Organizatorzy zapowiadają wiele sportowych atrakcji.

Źródło: archiwum/Nadmorski24

Podczas turnieju zawodnicy będą rywalizować w ośmiu dyscyplinach. W tym dniu odbędą się rozgrywki w warcaby, konkurencja rzutu ringiem oraz kręgle. Amatorzy wielkich emocji będą mogli się zmierzyć w konkurencji cięcia drzewa na czas. Najsilniejsi mocować się będą na ręce, a ci, których domeną jest koncentracja – rzucać lotką do tarczy lub krążkiem do celu. Ostatnią konkurencją będzie dyscyplina-niespodzianka.

W konkurencja będą brały osoby niepełnosprawne i emeryci. Na zwycięzców czekają puchary, medale i upominki.

Konkurencjom towarzyszyć będzie przegląd zespołów, chórów i kapel. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w konkursie wiedzy o regionie. Swojego szczęścia spróbować będzie można korzystając z loterii fantowej.

Celem imprezy jest popularyzacja udziału niepełnosprawnych w sporcie masowym, zacieranie barier i integracja środowiskowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...