14.08.2018 13:30 1 Natalia/UM Rumia

Udana inauguracja "Kina Letniego" w Rumi

Źródło: UM Rumia

Rozpoczęła się kolejna edycja „Kina Letniego" w Rumi. „Był sobie pies” to tytuł inauguracyjnego seansu, który odbył się w piątek (10 sierpnia). Przed ekranem pod gwiazdami zgromadziły się setki widzów. Cykl spotkań potrwa do 1 września, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Przez niemal cały miesiąc mieszkańcy mogą oglądać na dużym ekranie, pod gołym niebem, filmy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Do dyspozycji są także leżaki, koce oraz popcorn, wszystko bezpłatnie.

Cykl Kina Letniego otworzył film pt. „Był sobie pies”, który został wybrany przez mieszkańców z myślą o najmłodszych. Piątkowa ekranizacja przyciągnęła pod Miejski Dom Kultury w Rumi kilkaset osób.

Na piątkowy seans Kina Letniego w Rumi przyszły prawdziwe tłumy, na moje oko około 700 osób. Bardzo się cieszę, że mieszkańcom naszego miasta przypadł do gustu ten pomysł – mówi Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej.

Następnego dnia zaproponowano coś dla starszych widzów. „Baby driver” to pełna emocji, muzyki, pościgów i wybuchów historia spontanicznego mężczyzny. Ze względu na pogodę, seans przeniesiony został na halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Pozostałe projekcje będą się odbywać w każdy piątek i sobotę o godzinie 20:45. Kinowy wyświetlacz stanie przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. Ze względu na niesprzyjające warunku atmosferyczne, lokalizacja może zostać zmieniona na halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Plan seansów "Kina Letniego"

Jumanji Przygoda w dżungli – 17.08 – Czworo przyjaciół odkrywa starą grę, która przenosi ich w świat dżungli. Film przeznaczony dla widzów od lat 12.

Boska Florence – 18.08 – Mimo fatalnego głosu Florence Foster Jenkins marzy o byciu śpiewaczką operową. Film przeznaczony dla widzów od lat 15.

Czym Chata Bogata! – 24.08 – Bogaty pisarz-celebryta nieopatrznie zaprasza (podczas wywiadu) pod swój dach romską rodzinę. Jego świat staje na głowie. Film przeznaczony dla widzów od lat 15.

Siedem minut po północy – 25.08 – Dokładnie siedem minut po północy dwunastoletniego chłopca odwiedza potwór, który oferuje pomoc w uleczeniu jego chorej matki. Film przeznaczony dla widzów od lat 13.

Król rozrywki – 31.08 – Historia amerykańskiego artysty, P.T. Barnuma, założyciela cyrku, który przyniósł mu sławę. Film przeznaczony dla widzów od lat 12.

Fernando – 1.09 – Historia byczka, który zamiast walczyć na arenie woli odpoczywać na łonie natury i wąchać kwiatki. Film przeznaczony dla widzów w każdym wieku.

To już druga edycja „Kina Letniego w Rumi” w takiej formule. O doborze repertuaru zdecydowali mieszkańcy, którzy uczestniczyli w głosowaniu przeprowadzonym na facebookowym profilu miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...