18.09.2018 12:10 57 PM/mat.pras

Lech Wałęsa kolejnym gościem KOD-u w Wejherowie

Źródło: commons.wikimedia.org / autor: Bir2000

Gościem VI Panelu Dyskusyjnego „Po co nam demokracja?”, organizowanego przez grupę powiatową KOD Wejherowo, będą były prezydent Lech Wałęsa oraz pisarz Tomasz Jastrun.

Spotkanie odbędzie się 27 września o godzinie 18:00 w Wejherowskim Centrum Kultury.

Panel dyskusyjny potrwa około dwie godziny. To kolejne spotkanie, na którym nie zabraknie pytań o kondycję współczesnej polskiej demokracji. Czy demokracja w Polsce ma się dobrze? Czy na co dzień są przestrzegane standardy demokratyczne? Czy demokracja jest nam dana raz na zawsze? Tych i podobnych pytań można się spodziewać podczas spotkania.

Organizatorzy VI Panelu Dyskusyjnego zachęcają wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

Lech Wałęsa (ur. 29 września 1943 r. w Popowie) – polski polityk, działacz związkowy, z zawodu elektryk. W latach 1990–1995 roku prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”. W 1983 roku laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Lech Wałęsa w grudniu 1970 roku był członkiem stoczniowego komitetu strajkowego, brał udział w rozmowach pracowników stoczni z Edwardem Gierkiem. W sierpniu 1980 roku przewodniczył Międzyzakładowemu Komitetowi Strajkowemu przy Stoczni Gdańskiej. Dnia 31 sierpnia w słynnej Sali BHP podpisał się pod porozumieniami sierpniowymi. Był wśród założycieli „Solidarności” i pierwszym przewodniczącym. W 1990 roku został wybrany na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Tomasz Jastrun (ur. 15 września 1950 r. w Warszawie) jest polskim pisarzem, eseistą, felietonistą, autorem książek dla dzieci. W okresie PRL był związany z opozycją demokratyczną. W sierpniu 1980 roku brał udział w strajku w Stoczni Gdańskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego został internowany. W latach 90. był m.in. attache kulturalnym w Szwecji, współpracownikiem Telewizji Polskiej i wielu czasopism opiniotwórczych. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2008 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24