23.09.2018 10:30 2 raz

Archeologiczny początek zmian na Wzgórzu Markowca

fot. UM Rumia

Archeologowie zbadają teren przeznaczony pod prace rewitalizacyjne. Wzgórze Markowca w Rumi na się w ciągu kilku lat zmienić w zielony, przyjazny teren rekreacyjny dla mieszkańców miasta i okolic.

To, co było od dawna zapowiadane, w końcu zaczyna nabierać realnych kształtów.

Trwają prace archeologiczne na Wzgórzu Markowca. To kolejny etap projektu "Rewitalizacji", na który miasto zdobyło blisko 13 milionów złotych unijnego dofinansowania na działania inwestycyjne i prospołeczne – poinformował rumski ratusz.

Jak wyjaśniają urzędnicy, najpóźniej w 2022 roku mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. ze ścianki wspinaczkowej z wieżą widokową, parku linowego dla najmłodszych czy hamaków rekreacyjnych.

Na tym nie koniec. Władze Rumi planują także aktywizację społeczną i zawodową mieszkańców osiedla. Utworzony będzie Zagórski Klub Rodziny i Klub Młodzieżowy „Nasza Dzielnica”.

fot. UM Rumia

Celem rewitalizacji jest aktywizacja dzielnicy Zagórze, borykającej się między innymi ze sporym bezrobociem. Samorządowcy chcą pomóc tamtejszym mieszkańcom w znalezieniu pracy i przeprowadzić niezbędne inwestycje, wśród których pojawią się m.in. modernizacja dróg i parkingów, a także remonty budynków komunalnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24