21.09.2018 14:12 6 mike/KPP Wejherowo

Prowadził kompletnie pijany i spowodował kolizję

Fot. KKP Wejherowo

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 42-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Po zdarzeniu nietrzeźwy kierowca został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Policjanci z wejherowskiej drogówki w środę (19 września) po godzinie 8:00 zostali wezwani na ulicę Lęborską w Gościcinie (droga krajowa nr 6), gdzie miała miejsce kolizja. Kierowca fiata pandy, jadąc w stronę Wejherowa, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok pojazdu volkswagen crafter, którym kierował 27-latek, poruszający się w kierunku Lęborka.

W momencie gdy drzwi samochodu fiat zostały otwarte, mundurowi wyczuli od niego alkohol. 42-latek był w takim stanie, że nie mógł sam wysiąść z samochodu. Został sprawdzony alkotestem, miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Doprowadzono go do wejherowskiej komendy – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Mężczyźnie grozi odpowiedzialność nie tylko za spowodowanie kolizji drogowej, ale także utrata prawa jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24