07.10.2018 11:30 0 raz

Szklane dachy pojawią się w Luzinie i okolicach

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Władze gminy Luzino podpisały na początku października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego umowę dot. projektu „Odnawialne źródła energii oraz instalacje solarne na terenie Gminy Luzino, Linia, Łęczyce i Gniewino”.

Jak podaje serwis prasowy gminy Luzino, przedmiotem podpisanej umowy jest inwestycja polegająca na zakupie i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, takich jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła i instalacje solarne, które będą montowane na nieruchomościach prywatnych zlokalizowanych m.in. na terenie Luzina i okolic.

Głównym celem projektu jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii do produkcji energii elektrycznej i cieplnej na obszarze gmin biorących udział w projekcie, w celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz innych zanieczyszczeń środowiska, powstających w wyniku spalania węgla lub koksu – wyjaśniają luzińscy urzędnicy. - Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii spowoduje znaczne korzyści ekologiczne dla środowiska naturalnego oraz ekonomiczne dla społeczeństwa.

Zakres projektu obejmuje montaż 182 instalacji solarnych, 98 instalacji fotowoltaicznych, oraz 23 pomp ciepła.

Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem postępowania przetargowego. Projekt ma zostać zrealizowany do końca stycznia 2020 roku – dodają przedstawiciele gminy Luzino.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24