18.01.2019 10:04 24 PM/Magda Hertha

Mieszkańcy powiatu wejherowskiego #muremzaowsiakiem

Fot. Facebook/WOŚP

Po tragicznej wiadomości o śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, która obiegła świat w poniedziałek 14 stycznia, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak, zapowiedział rezygnację z funkcji prezesa fundacji. W całej Polsce rozpoczęła się akcja #muremzaowsiakiem, by namówić go do pozostania na stanowisku.

Choć Jerzy Owsiak na oficjalnej konferencji zapowiedział, że nie będzie już prezesem fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Polacy nie dają za wygraną – chcą go przekonać do zmiany zdania.

Konferencja Jerzego Owsiaka:

Internauci rozpoczęli akcję Murem za Owsiakiem – w ten sposób chcą okazać swoje wsparcie dla szefa WOŚP. W mediach społecznościowych pojawiły się tysiące wpisów, by Jurek nadal grał z orkiestrą „do końca świata i jeden dzień dłużej”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#muremzaowsiakiem @fundacjawosp @nina_barasinska

Post udostępniony przez #MUREMZAOWSIAKIEM (@muremzaowsiakieeem)

Tego, by Jerzy Owsiak pozostał na stanowisku, chcą także mieszkańcy powiatu wejherowskiego, którzy 27 stycznia organizują specjalne akcje społeczne. Pierwsza odbędzie się na placu Jakuba Wejhera.

Chcielibyśmy, żeby ludzie, którzy są za Owsiakiem, przynieśli czerwone balony, a którzy nie mogą – wywiesili je w oknie z hasztagiem #muremzaowsiakiem. O 20:00 będzie światełko do nieba dla prezydenta i dla Jurka – mówi Izabela Wawrzusik, organizator akcji w Wejherowie.

Również 27 stycznia podobna akcja odbędzie się w ArtParku w Bolszewie.

O godzinie 17:00 będziemy w parku tworzyli wielkie, piękne serce. Prosimy o to, abyście przynieśli latarki, światełka, czerwone balony. Ułożymy wielkie serce dla Jurka Owsiaka – zachęca Jolanta Chejda, organizator akcji w Bolszewie.

Oprócz tego można również podpisać się pod petycją: NIE dla odejścia Jurka Owsiaka!

NIE dla odejścia Jurka Owsiaka!

Podczas 27 finałów WOŚP udało się uzbierać łącznie ponad miliard złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24