24.01.2019 07:35 3 Kwt/KWP Gdańsk/PUW Gdańsk

Kierujesz? Nie korzystaj z telefonu. Będą policyjne kontrole

Źródło: Policja.pl

W piątek (25 stycznia) na pomorskich drogach zostaną przeprowadzone ogólnopolskie działania „Telefony”. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców korzystających z telefonów komórkowych w trakcie prowadzenia samochodu.

Używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy może nieść wiele konsekwencji. To prosta droga do spowodowania zagrożenia. Często w czasie jazdy nie tylko rozmawiamy przez telefon, ale wysyłamy wiadomości czy korzystamy z aplikacji.

Celem działań jest eliminowanie zjawiska niezgodnego z przepisami korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy przez kierujących pojazdami, promowanie problematyki związanej z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą używanie telefonów podczas kierowania wśród użytkowników dróg, zwracanie uwagi kierujących rowerami na odpowiedzialność wynikającą z korzystania z telefonów podczas jazdy – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Korzystanie z telefonu komórkowego jest jedną z najbardziej rozpraszających czynności. Często odrywamy wzrok od tego, co się dzieje na drodze, każda sekunda nieuwagi może być tragiczna w skutkach.

Mundurowi apelują także do pieszych, aby na przejściach oderwali na chwilę wzrok od ekranu i skupili się na bezpiecznym przekraczaniu jezdni lub torowisk.

Przypomnijmy, że korzystanie z telefonu w trakcie kierowania autem może kosztować nas 200 złotych i pięć punktów karnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24