19.03.2019 12:02 18 PM

Nowy autobus połączy gminy Puck i Kosakowo z Gdynią

Źródło: Pksw.pl

To odpowiedź na oczekiwania mieszkańców – za kilka miesięcy uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa z Pucka do Gdyni przez Kosakowo, Żelistrzewo i Mrzezino.

Przede wszystkim chcielibyśmy, aby ta linia obsługiwała ludzi, którzy pracują w Gdyni, oraz młodzież, która uczęszczałaby do szkół w Gdyni, z przesiadką w Kosakowie — mówi wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Trasa przebiegnie tak zwaną „drogą przez łąki”, co znacznie skróci czas dojazdu do Gdyni. Autobus ma kursować z Pucka, przez Żelistrzewo, Smolno, Mrzezino oraz Kosakowo. Końcowym przystankiem prawdopodobnie będzie Gdynia-Obłuże. Szacowany czas przejazdu to ponad 30 minut.

Chcemy rozpocząć okres testowy, czyli jeżeli wszystko dobrze pójdzie zgodnie z planem, rozpoczniemy w maju albo w czerwcu. Testy potrwają przez około sześć miesięcy – wyjaśnia Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Na trasie, na początku małym busem, będzie jeździł PKS Gdynia.

Cena biletu będzie tak oszacowana, żeby się opłacała. Chcemy, żeby korzystający mieli możliwość dojazdu do urzędów, do pracy i młodzież szkolna do szkół – informuje Adam Galas, PKS Gdynia.

Pierwsze autobusy mają wyjechać na trasę już za kilka miesięcy, być może jeszcze przed wakacjami. Włodarze zachęcają mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów dotyczących funkcjonowania nowej linii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24