24.03.2019 09:30 0 raz

Uczniowie z Łęczyc i okolic z szansą na naukę w dużym mieście

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Władze gminy Łęczyce zachęcają uczniów do wzięcia udziału w specjalnym programie stypendialnym Horyzonty. Ma on pomóc w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia w dużych miastach.

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC po raz dziewiąty organizuje rekrutację do swojego flagowego programu stypendialnego. Program Stypendialny Horyzonty to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, „którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenia w dużym mieście i którzy chcą uczyć się, jednocześnie dbając o rozwój osobisty i zaangażowanie obywatelskie”.

Program pokrywa koszty związane między innymi z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem, opłatami szkolnymi, zakupem podręczników czy nauką języka. Nasze wsparcie to także finansowanie pasji, takich jak nauka rysunku czy nurkowania. Ale Horyzonty to również zobowiązanie ze strony uczestników programu do działania na rzecz innych. Możliwości są różne, od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom – zachęcają organizatorzy stypendium.

Horyzonty objęły już 667 uczniów szkół ponadpodstawowych: 272 obecnych stypendystów i 395 absolwentów.

Zachęcamy uczniów do wypełnienia formularza zgłoszeniowego online na stronie Fundacji do 31 marca. Horyzonty to unikatowe doświadczenie, które pomaga uczestnikom rozwinąć skrzydła i otworzyć się na świat – podkreślają przedstawiciele EFC.

Więcej informacji na temat rekrutacji oraz programu znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24