22.03.2019 12:03 4 Kwt/UM Puck

Puck: Rondo Solidarności zostanie zamknięte

Fot. TTM

Rondo Solidarności w Pucku zostanie całkowicie zamknięte dla ruchu na około 2 tygodnie, zmianie ulegnie również trasa autobusu „Linia po Pucku”. Powodem są prace związane z rozdziałem kanalizacji, początek utrudnień od 25 marca.

Na czas prowadzonych prac ul. Wejhera wyjątkowo będzie dwukierunkowa i obowiązywać będzie na niej zakaz zatrzymywania się. Objazd do centrum miasta jak i wyjazd z centrum zorganizowany zostanie ulicami Dworcową, Wejhera i Wojska Polskiego. Kierowcy zmierzający w kierunku Władysławowa i Helu będą musieli także kierować się objazdami.

Pozostają objazdy w kierunku Władysławowa i Helu ulicami: Wejherowską, Ks. Bernarda Sychty i Małpi Gaj oraz ul. Wejherowską do ronda na ul. Helskiej (trasa 216). Do Połczyna proponujemy objazd ul. Wejherowską, ul. Topolową i ul. Swarzewską. Alternatywnie dla pojazdów do 3,5 t proponujemy objazd w kierunku Władysławowa i Helu ulicami: Morskiego Dywizjonu Lotniczego i 10 Lutego. W kierunku centrum zostanie zorganizowany objazd ul. Małpi Gaj, ul. Ks. Bernarda Sychty i ul. Wejherowską. Zalecany dojazd do centrum miasta ul. Helską do ronda i ul. Wejherowską – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Puck.

Zmianie ulegnie również trasa autobusu „Linia po Pucku”. W czasie prac nieczynne będą przystanki przy Urzędzie Miasta (nr 19), przy Placu Obrońców Wybrzeża (nr 20), przy ul. 10 Lutego (nr 22), natomiast przystanek nr 21 przy Liceum Ogólnokształcącym zmieni tymczasowo zostanie przeniesiony obok poczty. Autobus od przystanku Nowy Świat (nr 18) wraca ulicami al. Lipową, Przebendowskiego i Wojska Polskiego w stronę ronda im. Macieja Płażyńskiego, po czym ulicą Gdańską, Wałową i Morskiego Dywizjonu Lotniczego wraca objazdem na trasę w kierunku ulicy Wejherowskiej.

Także autobusy PKS zmienią swoją trasę. Nie będziemy mogli skorzystać z przystanku przy Urzędzie Gminy Puck, a autobusy z Władysławowa, Połczyna w stronę centrum poruszać się będą ul. Helską do ronda, po czym przejadą ul. Wejherowską do przystanku Dworzec Autobusowy, zatrzymując się na przystanku Wejherowska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24