23.03.2019 13:45 7 raz

Wejherowo stolicą Nordic Walking

TTM

Amatorów chodzenia "z kijami" w Wejherowie, jak i na całych Kaszubach, nie brakuje. W weekend 22-24 marca do miasta zjechali goście z europejskich krajów, by właśnie tu uzyskać tytuł trenera Nordic Walking.

Wejherowo stało się miejscem szkolenia trenerskiego Nordic Walking. Nie bez powodu.

Wejherowo ma mocną pozycję na polskiej mapie Nordic Walking. Wielu naszych mieszkańców regularnie chodzi z kijami. To Wejherowo, jako pierwszy samorząd w Polsce podpisało 10 lat temu porozumienie z Polską Federacja Nordic Walking na powstanie profesjonalnych tras w parku i wokół miasta - przypominają organizatorzy.

Na kurs zapisali się m.in. goście z Austrii i Chorwacji w ramach programu Erasmus plus „Nordic Walking healthy living”, którzy zapoznają się z procesami funkcjonowania Polskiej Federacji Nordic Walking. Kurs kończy się uprawnieniami – Trener Nordic Walking PFNW.

Trener Nordic Walking PFNW posiada wiedzę i jest uprawniony do nauczania instruktorów i przewodników Nordic Walking organizując szkolenia na terenie całego kraju oraz trenowania zawodników pod kątem Nordic Walking - wyjaśniają organizatorzy.

TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM

Przy okazji w sobotę (23 marca) w Wejherowie nastąpiło po raz pierwszy wręczenie nagród Domesticus – wyróżnień dla samorządów z całej Polski propagujących idee Nordic Walking.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24