15.04.2019 11:30 6 PM

Nie żyje pierwszy proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie

Źródło: archiwum/wejherowo.pl

Nie żyje ks. prał. Zygmunt Maliński pierwszy proboszcz i budowniczy kościoła parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie. Zmarł w wieku 82 lat.

15 kwietnia 2019 roku, o 2.53 zakończyło się piękne życie naszego ukochanego ks. Zygmunta. Proboszcz senior odszedł w Domu Hospicyjnym św. Józefa w Sopocie po chorobie nowotworowej – czytamy na oficjalnej stronie parafii.

Ksiądz prałat Zygmunt Maliński zmarł w wieku 82 lat, w 59 roku kapłaństwa. Był pierwszym proboszczem w latach 1982 - 2012 parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie. Wybudował tamtejszy kościół parafialny, a po przejściu na emeryturę był tam rezydentem.

Miałem to szczęście poznać go osobiście, a w czasie gdy byłem prezydentem miasta ściśle z nim współpracowałem. Zapamiętam Go jako żarliwego kapłana, oddanego bez reszty Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, a przy tym bardzo otwartego, przyjaznego, życzliwego, skromnego i pogodnego człowieka. Szkoda, że tacy kapłani w tym trudnym dla nas czasie odchodzą – napisał na swojej stronie na Facebooku Jerzy Budnik, prezydent Wejherowa w latach 1990 – 1998, poseł na sejm pięciu kadencji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24