19.04.2019 09:05 8 PM/SM Wejherowo

Będą patrolować miasto na rowerach i na quadzie

Fot. SM Wejherowo

Straż Miejska w Wejherowie rozpoczęła sezon wiosenno-letni. To oznacza, że poza radiowozami, funkcjonariuszy będzie można również spotkać w mieście na quadach i rowerach. Zwiększy się też liczba patroli pieszych. Celem jest zarówno poprawa bezpieczeństwa, jak i pomoc turystom.

Wraz z nadejściem wiosny już od dwóch lat strażnicy miejscy z Wejherowa ruszają patrolować miasto z użyciem mniej konwencjonalnych środków transportu niż radiowozy. Funkcjonariusze przesiądą się zatem na quady i rowery. Wzorem minionych lat Kalwaria Wejherowska będzie patrolowana na quadzie.

  – Od czterech lat ulice miasta Wejherowa patrolowane są nie tylko radiowozami, na  quadzie,  patrolami pieszymi, ale także patrolem rowerowym. Przy sprzyjającej pogodzie w miejsca oddalone od centrum miasta i  w te, do których nie da się dojechać radiowozami, patrolowane będą patrolami pieszymi i rowerowymi. Od 12 lat Kalwaria Wejherowska patrolowana jest na quadzie – informuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Ponadto,  w niektóre  weekendowe noce nad porządkiem i bezpieczeństwem w mieście czuwać będą dwa patrole zmotoryzowane. To nie wszystko, ponieważ strażnicy będą również pełnić funkcję mobilnej informacji turystycznej.

Ponadto wszystkie patrole posiadają na wyposażeniu materiały promujące Wejherowo. Bez problemu turysta otrzyma niezbędne materiały o atrakcjach turystycznych miasta. Strażnicy  obowiązani zostali również do prowadzenia służebnej roli wobec turystów. Mają służyć im informacją i pomocą - dodaje Zenon Hinca.

Strażnicy będą działać w takim trybie do końca września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24