11.05.2019 14:02 0 Kwt/pomorskie.eu

Zgłoś się do konkursu SzekspirOff, czekają cenne nagrody

III edycja SzekspirOff. Fot. Sebastian Góra

Pod koniec maja upływa termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu SzekspirOff, który odbywa się w ramach 23. Festiwalu Szekspirowskiego. Wydarzenie odbędzie się w ciągu najbliższego lata, od 26 lipca do 4 sierpnia. W tym roku tematem przewodnim czwartej edycji konkursu SzekspirOff jest artystyczna interpretacja murów, podziałów i granic między ludźmi.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w niedzielę, 26 maja 2019 roku. SzekspirOff prezentuje różnorodne wydarzenia, takie jak: teatr lalkowy, teatr tańca, pantomima, teatr dramatyczny (małe formy teatralne), monodram, koncert, performance, happening, stand-up, kabaret, teatr uliczny, film.

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się zawodowe, jak i offowe zespoły teatralne oraz indywidualni twórcy, którzy przygotują wydarzenia artystyczne oparte na dziełach Williama Szekspira bądź nimi inspirowane. W ramach nurtu SzekspirOff nie należy ograniczać się jedynie do występów dramatycznych, ale można też zaprezentować wydarzenia muzyczne, filmowe, ruchowe czy szeroko rozumiany performance. Prezentacje odbywają się na klasycznych scenach dramatycznych, ale również w przestrzeniach miejskich, restauracjach, tarasie czy też murach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – wszędzie tam, gdzie tylko poniesie artystów wyobraźnia – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie mogą przesłać rejestrację video zgłaszanego wydarzenia artystycznego (link na youtube lub vimeo) oraz jego rider techniczny wraz z kartą zgłoszenia i załącznikiem nr 1; dodatkowo krótki opis i min. 3 zdjęcia w jakości nadającej się do druku na adres e-mail [email protected].

Zwycięzcy otrzymają łącznie 15 tys. zł, w tym 3 tys. zł to nagroda specjalna, a tysiąc złotych otrzymają artyści wyróżnieni przez publiczność.

Nurt alternatywny festiwalu jest częścią projektu Shaking the Walls współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24