14.05.2019 13:44 2 mike/KWP Gdańsk

Dwóch nastolatków napadło na nieletniego, zabrali mu telefon

Fot. KMP Gdynia

Nawet na 10 lat może trafić do więzienia 17-latek, który napadł na jednym z gdyńskich osiedli na nieletniego. Jego 16-letni kompan odpowie za to samo przestępstwo przed sądem rodzinnym. Obaj agresorzy przyznali się do winy.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na boisku szkolnym w Gdyni. Sprawcy zaobserwowali jednego z chłopców, który przebywał na terenie tego obiektu. Podeszli do niego i zażądali wydania pieniędzy. Gdy nieletni oświadczył, że ich nie ma, nastolatkowie zabrali mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony próbował odebrać swoją własność, ale agresorzy przewrócili go i uciekli.

Nad sprawą pracowali śledczy i kryminalni z komisariatu w Gdyni-Karwinach. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał operacyjny pozwoliły wytypować osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa. Do zatrzymania 16- i 17-letnich sprawców przestępstwa doszło kilka dni po jego popełnienia – informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Dwóch młodych gdynian usłyszało już zarzuty. Starszy z podejrzanych musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami, łącznie z 10-letnim pozbawieniem wolności. Szesnastolatek odpowie przed sądem rodzinnym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24