10.06.2019 11:40 0 mike

Art'n'Voices wyśpiewało złoty dyplom

Źródło: Art'n'Voices/Facebook

Wejherowski zespół Art'n'Voices odniósł spory sukces na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Muzykom udało się zdobyć złoty dyplom oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie kompozycji „Dumka ułana”.

Festiwal odbył się w miniony weekend (8/9 czerwca) i była to już 18. edycja tej imprezy. Bardzo dobrze wypadł wejherowski zespół Art'n'Voices. Wokaliści z Wejherowa zdobyli złoty dyplom za zdobycie trzeciego miejsca w konkursie. Poza tym artystom udało się zdobyć nagrodę specjalną za wykonanie „Dumki ułana” Feliksa Nowowiejskiego.

Cieszy to tym bardziej, że ten festiwal jest poświęcony właśnie temu wielkiemu kompozytorowi! Wielkie gratulacje dla wszystkich chórów, bo poziom był naprawdę bardzo wysoki! – czytamy na profilu facebookowym Art'n'Voices.

Ogółem w festiwalu wzięło udział dziewięć chórów, w tym jeden z Litwy. Głównym celem imprezy jest upamiętnienie twórczości i postaci Feliksa Nowowiejskiego – kompozytora z Barczewa, który na stałe zapisał się w historii jako autor „Roty” i „Hymnu Warmii”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24