18.06.2019 12:00 1 mike/Gdynia.pl

Po raz pierwszy rozliczył się w Gdyni i… wygrał samochód

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

O ogromnym szczęściu może mówić pan Wojciech, zdobywca głównej nagrody w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Choć w losowaniu wzięło udział ponad 10 tysięcy mieszkańców miasta, właśnie jemu udało się wygrać osobową toyotę, mimo że po raz pierwszy złożył zeznanie podatkowe w gdyńskiej skarbówce.

Ogółem ponad 800 osób postanowiło po raz pierwszy rozliczyć się z podatków w Gdyni. Jak się okazuje w przypadku pana Wojciecha, zdecydowanie było warto.

Już jestem spokojny, teraz są emocje związane z odbiorem, ale jestem już przyzwyczajony do myśli o nowym samochodzie. Przyda się, najprawdopodobniej będzie nim jeździć żona, bo ma automatyczną skrzynię biegów – mówił zdobywca głównej nagrody, cytowany przez portal Gdynia.pl. – To było moje pierwsze rozliczenie PIT-u w Gdyni, zacząłem pracować tutaj na etat – podkreślał.

Przekazanie cennych nagród obyło się w minioną sobotę (15 czerwca) przy InfoBoksie. Gratulacje zwycięzcom złożył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Jak policzyliśmy, średnio 2,5 tysiąca złotych trafia rocznie do budżetu miasta z każdego PIT-u rozliczanego w Gdyni. Dzięki temu możemy zmieniać każdego dnia oblicze Gdyni – zaznaczył włodarz miasta.

Oprócz pana Wojciecha, szczęście uśmiechnęło się również do pana Tomasza, mimo że zgłosił się do loterii w ostatniej chwili. Dzięki temu udało się mu wygrać stylowy rower miejski.

Na pewno rower się przyda, zapewne sprezentuję go swojej małżonce i na pewno będzie zadowolona. Rozliczałem już swój PIT w Gdyni od kilku lat, natomiast nie spodziewałem się wygranej. Raczej nie mam wielkiego szczęścia do wygranych w loteriach – dodał szczęśliwy posiadacz konkursowego jednośladu.

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Loteria „Rozlicz PIT w Gdyni” wystartowała 1 marca 2019 roku. Zabawa konkursowa była skierowana do pełnoletnich mieszkańców Gdyni, którzy złożyli swoje roczne rozliczenie podatkowe z jednym z dwóch urzędów skarbowych na terenie miasta i zarejestrowali się na stronie internetowej. Oprócz samochodu i dwóch rowerów miejskich, na szczęśliwców czekały też trzy karnety na tegoroczny Open'er Festival.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24