09.07.2019 10:35 5 Gol

W Wejherowie zaprezentują swoje sylwetki

Fot. pixabay.com

Kształtowanie ciała przez ćwiczenia fizyczne – tak w wielkim skrócie opisać można kulturystykę. Pod koniec lipca wyrzeźbione sylwetki będzie można podziwiać w Wejherowie. W Filharmonii Kaszubskiej odbędą się zawody PCA Baltic Championships.

Physical Culture Association powstało w lipcu 2015 roku w Wielkiej Brytanii, aby poprawić etykę, kulturę oraz uczciwość, jak i podnieść status sportowców, wynagradzając ich za ciężką pracę i zaangażowanie w rozwijaniu swojej sylwetki.

Od tego czasu PCA rozszerzyła się na cały Świat tj. Australia, Belgia, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Szkocja, Irlandia, USA, Korea Południowa, Finlandia, Kuwejt, Palestyna, Liban, Syria, Nepal, Nowa Zelandia, Indie, Izrael, Filipiny oraz Chiny gdzie w krajach tych stała się nowym standardem najbardziej prestiżowych zawodów sportów sylwetkowych – czytamy na stronie federacji PCA Poland.

W sobotę, 27 lipca, w godz. 10-20 zawody zagoszczą w Wejherowie, a dokładniej w Filharmonii Kaszubskiej. Tym razem zamiast muzyków, czy aktorów na deskach sceny zobaczymy kulturystów, którzy rywalizować będą w eliminacjach PCA Polish Championships 2019 oraz PCA World Championships 2020.

Goniąc za światowymi standardami PCA wprowadza sporty sylwetkowe na scenę Teatrów oraz Filharmonii gdzie z całą oprawą sport ten staje się sztuką samą w sobie. Dlatego właśnie PCA Baltic Championships odbędą się w jednym z najpiękniejszych obiektów w kraju w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Miejsce o niebywałym uroku połączeniu sztuki i architektury pozwoli poczuć się sportowcom jak i widowni naprawdę wyjątkowo – tłumaczą organizatorzy.

Dodatkową atrakcją zawodów będą goście specjalni, a mianowicie międzynarodowy panel sędziowski łącznie z zarządem oraz dyrekcją PCA z Wielkiej Brytanii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24