11.07.2019 14:08 19 amb

Nowa inwestycja ma zwiększyć przepustowość linii Reda-Hel

Fot. archiwum/TTM

PKP PLK planuje kolejne prace na linii Reda-Hel. Rozstrzygnięto przetarg na dokumentację przygotowawczą dla tego projektu. Chodzi o poprawę przepustowości na trasie, która jest szczególnie popularna w sezonie letnim.

Jak informuje portal inforail.pl na linii kolejowej nr 213 kolejny raz będą prowadzone prace. Trasa z Redy do Helu to blisko 63 km. Pełniejsze wykorzystanie możliwości przewozu pasażerów koleją na Hel jest jedyną możliwością odciążenia zatłoczonej drogi wojewódzkiej nr 216. Ze względu na ograniczoną, przez infrastrukturę, przepustowość linii obecnie częstotliwość kursowania pociągów jest niewystarczająca, a czas przejazdu długi.

Obecnie rozstrzygnięto przetarg na dokumentację przygotowawczą dla inwestycji, pozwoli ona między innymi na starania o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Oprócz tego zostanie wykorzystana do podjęcia decyzji finansowych odnośne realizacji projektu.

Kontrakt z wykonawcą, który opracuje dokumentację opiewa na blisko 1,5 mln zł i przewidywany jest do współfinansowania ze środków unijnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24