15.07.2019 15:40 3 raz

Gmina Wejherowo z nową biblioteką i… noclegami

fot. UG Wejherowo

Mieszkańcy na ten moment czekali niecierpliwie. Gmina Wejherowo wzbogaciła się o kolejny ważny dla miejscowej społeczności obiekt. Zakończył się remont i modernizacja budynku w Bieszkowicach.

W czwartek 11 lipca oficjalnie i uroczyście oddano do użytku nowe centrum kulturalno-rekreacyjne w Bieszkowicach. Jak podaje serwis prasowy miejscowego samorządu, na terenie dawnego ośrodka „Wodnik” powstała filia nr 3 Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Ma służyć celom kulturalnym, edukacyjnym, artystycznym, a także rekreacyjnym z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców.

Będzie służył mieszkańcom przede wszystkim pod kątem czytelnictwa, ale także będzie to ośrodek integracji i kultury - powiedziała Natasza Sobczak, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. - Miałam okazję spotykać się z mieszkańcami, którzy bardzo ubolewali, że budynek stoi i nie jest użytkowany. Bardzo niecierpliwie oczekiwali na otwarcie.

Całkowity koszt inwestycji to 1,4 mln zł, z czego 825 tys. zł to dofinansowanie pozyskane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 500 m2. Dodatkowo, dzięki modernizacji dwóch pawilonów, o powierzchni ok. 90 m każdy, powstało bogate zaplecze z bazą noclegową, dzięki czemu będzie można tam organizować np. obozy wakacyjne.

Jak zapewnili gminni urzędnicy, są dalsze plany zagospodarowania terenu wokół całego kompleksu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24