19.07.2019 11:27 19 Kwt

Utworzyli korytarz życia i sami z niego skorzystali

fot. screen/youtube.com/remiza_pl

Kierowcy różnie reagują na widok karetki pędzącej na sygnale. Niektórzy w popłochu wykonują nerwowe manewry, inni zachowują obojętność, choć starają się ustąpić miejsca, a jeszcze inni – z premedytacją ignorują uprzywilejowany pojazd. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na krajowej S7 za Gdańskiem, gdzie kierowcy utworzyli korytarz życia, następnie sami z niego skorzystali jadąc pod prąd.

Brak reakcji ze strony innych kierowców może doprowadzić do tragedii. Ratownicy medyczni każdego dnia zmagają się nie tylko z czasem, ale również z brakiem wyobraźni niektórych kierowców. O tym, że zachowanie kierowców pozostawia wiele do życzenia, mogli się przekonać kierowcy podróżujący krajową siódemką w środę (17 lipca) na wysokości Nowego Dworu Gdańskiego. Na nagraniu, które trwa ponad minutę, zarejestrowano niebezpieczny moment, kiedy kierowcy najpierw utworzyli korytarz życia, następnie sami postanowili z niego skorzystać i pojechali pod prąd.

Chwilę wcześniej przed tym niebezpiecznym manewrem zderzyły się trzy auta, w tym ciężarówka, która całkowicie zablokowała ruch.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24