21.08.2019 13:20 0 NW

Strażacy z Pucka mogą się już cieszyć z nowego budynku. Czekają tylko na wyposażenie

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Od lipca 2018 roku trwa przebudowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej dla strażaków z Pucka. Do tej pory strażacy przebywali w jednym budynku, a wozy bojowe – w drugim. W chwili wyjazdu musieli więc przebiec z jednego budynku, by dotrzeć do części garażowej. Niebawem warunki ich pracy diametralnie się zmienią.

Strażacy z obiektu mogą cieszyć się już teraz, ponieważ znaczna część inwestycji została już zakończona. Pozostało jedynie wyposażenie, które ma być gotowe do 15 listopada. Wtedy strażacy będą mogli w pełni korzystać z wyremontowanego obiektu.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Budynek jest rozbudowany o część ponad garażami. Stary budynek posiadał miał trzy boksy garażowe, teraz do dyspozycji funkcjonariuszy są cztery. Odnowiono także część, gdzie kiedyś funkcjonowało stanowisko kierowania – jest ona przeznaczona na salę, która będzie służyła strażakom jako siłownia bądź też zostanie postawiony tam stół do bilarda stołowego lub tenisa stołowego. Dzięki modernizacji, strażacy będą mogli szybciej interweniować i wyjeżdżać do zdarzeń. Dawniej musieli biegać z jednego budynku do drugiego.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Ponadto w nowym budynku znajduje się część sypialniana oraz szatnie, pomieszczenie stanowiska kierowania komendanta powiatowego, pomieszczenia dla dowództwa, a także zaplecze techniczne. Oficjalne otwarcie zaplanowano na przyszły rok, na jubileusz 100-lecia zaślubin Polski z morzem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24