22.08.2019 14:50 18 NW

Powstaje enklawa zieleni w centrum miasta

Fot. Marek Trybański/TTM

Przy rzece Cedron, pomiędzy ulicami Wałową i 12 Marca w Wejherowie, powstaje Park Cedron. Prace związane z rewitalizacją już się rozpoczęły, a zakończyć mają się do końca roku. Ma to być miejsce pełne zieleni, z placem zabaw, małą architekturą, fontanną czy herbaciarnią. Całkowity koszt inwestycji to niecałe półtora miliona złotych.

W ramach inwestycji powstanie plac zabaw dla dzieci, siłownia oraz miejsce rekreacyjne dla młodzieży. Projekt zakłada także powstanie fontanny, która znajdować będzie się w stalowej konstrukcji, w formie pergoli dla pnących roślin. Na górze „siedzieć” będą ptaki, z których dziobów będzie tryskać woda. Nie zabraknie małej architektury w postaci ławek, oświetlenia, stojaków na rowery, jak i zagospodarowania zielenią. Docelowo w budynku, który znajduje się bezpośrednio przy tym placu, ma się znaleźć kawiarenka, do której przylegać będzie taras zewnętrzny.

Ma to być drugie miejsce, oprócz parku Majkowskiego, w którym będzie można przysiąść, odpocząć i pobawić się z dziećmi – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Fot. Marek Trybański/TTM

Park Cedron znajdować będzie się w centrum miasta – okolicę zamieszkuje wiele rodzin. Niedaleko znajduje się Plac Wejhera, który codziennie także odwiedza wiele osób. Nowy plac będzie kolejnym przystankiem dla mieszkańców, którzy będą mogli tam spędzić czas wolny i odpocząć w pobliżu zieleni. Ponadto pozytywnie wpłynie na wygląd otoczenia, jak i miasta, do którego często przyjeżdżają turyści.

Fot. Marek Trybański/TTM

Prace mają zakończyć się z końcem roku, jednak plac oddany do użytku mieszkańców zostanie prawdopodobnie dopiero na wiosnę, ponieważ władze chcą uchronić zieleń się znajdującą tam w okresie zimowym. Koszt inwestycji to około 1,4 miliona złotych. W związku z tym, że jest to jeden z elementów rewitalizacji śródmieścia, projekt ma dofinansowanie unijne, które kształtuje się na poziomie niespełna 70 procent.

Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24