31.08.2019 11:30 17 raz

Reda bez planów przebudowy dróg prowadzących na południe

Źródło: Google Maps

Mieszkańcy Redy podróżują nie tylko do Wejherowa, Władysławowa czy w kierunku Trójmiasta, ale i m.in. do miejscowości położonych na południe od miasta. Dlatego dociekają, kiedy zostaną poprawione drogi prowadzące do miejscowości z gminy Wejherowo.

Na skrzynkę „pytań do burmistrza Redy” wpłynęło zapytanie jednego z mieszkańców miasta, które odnosi się do dwóch dróg wyjazdowych z Redy w kierunku: Reda–Zbychowo oraz Reda-Gniewowo.

Czy są jakieś plany remontu lub ich przebudowy? – dopytywał redzianin. – Wiem, że poza granicami miasto nie ma wpływu na stan drogi, ale czy istnieją jakiekolwiek perspektywy współuczestnictwa z gminą Wejherowo, powiatem bądź Lasami Państwowymi w takim projekcie? Nie ukrywam, że ja tylko szukam wszelkich alternatyw wyjazdu i wjazdu do Redy w okresie letnim, ale są mieszkańcy, którzy codziennie pokonują te szlaki, a stan nawierzchni jest po prostu kiepski.

Jak podaje w swej odpowiedzi Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy, rzeczywiście, jak wspomniał mieszkaniec, drogi te nie są własnością redzkiego samorządu, lecz pozostają w zarządzie gminy Wejherowo.

Jednakże, na mocy porozumienia, Reda współfinansuje remonty cząstkowe i prace związane z bieżącym utrzymaniem drogi będącej własnością Lasów Państwowych – poinformował zastępca gospodarza Redy. – Większe remonty ani przebudowa nie są w najbliższym czasie planowane.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24