17.10.2019 11:22 0 Gol/mat. pras.

'Samochodówka' najlepiej macha rakietą

Mat. pras.

Gra polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietek – tak najkrócej można zdefiniować badmintona. Właśnie w tę konkurencję olimpijską we środę (16 października), w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie rozegrano Powiatową Licealiadę w Badmintonie Drużynowym dziewcząt. Zwyciężyła reprezentacja wejherowskiego PZS nr 4, czyli popularna „Samochodówka”.

W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zawodniczek z całego powiatu wejherowskiego. Poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie. Dobra forma zwycięskiej ekipy pozwala wierzyć na udany występ w półfinale – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Powiatowe zmagania rozpoczęły się od rywalizacji w dwóch grupach. Z grupy A do dalszego etapu turnieju awansowały wejherowskie PZS nr 2 i 3. Z kolei z grupy B PZS nr 4 w Wejherowie oraz PZS z Redy.

W półfinale „Samochodówka” pokonała „Elektryka” 3:1, a PZS nr 3 ograł szkołę z Redy 3:0. W meczu o 1. miejsce Powiatowy Zespół Szkół nr 4 nie dał szans swoim rywalom, pokonując ich 3:0. Trzecie miejsce przypadło PZS nr 2, który wygrał z redzką placówką.

Zwycięzca powiatowych rozgrywek będzie teraz reprezentował powiat wejherowski w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się również w Wejherowie.

Klasyfikacja generalna turnieju

– I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie (Wiktoria Piepiórka, Mariola Dampc, opiekun drużyny – Katarzyna Klassa)

– II miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie

– III miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie

– IV miejsce – Powiatowy Zespół Szkół w Redzie

– V miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi

– VI miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie

– VII miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24