12.11.2019 11:19 0 Gol/Gdynia.pl

Tomasz Grycko zwycięzcą gdyńskiego Biegu Niepodległości

Źródło: Tomasz Grycko/Facebook

Dokładnie 31 minut i 10 sekund potrzebował Tomasz Grycko, aby pokonać dystans 10 km podczas Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polski, który odbył się 11 listopada w Gdyni. Zawodnik UKS Blizy Władysławowo jako pierwszy przekroczył linię mety.

Poniedziałek 11 listopada na Skwerze Kościuszki zainaugurował, punktualnie o godzinie 9:00, młodzieżowy marsz nordic walking. Następnie na linii startu stawili się dorośli miłośnicy chodzenia z kijami, a po nich do biegowej rywalizacji przystąpili młodzieżowcy, dla których przygotowano następujące kategorie: starszak, młodzik oraz junior. Do południa w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim wystartowały prawie dwa tysiące osób, a z każdą kategorią uczestnikom towarzyszyła coraz lepsza pogoda.

Przed punktem kulminacyjnym, czyli biegiem głównym na 10 kilometrów, na starcie stanęły maluchy, które do pokonania miały 150 metrów. Na linię mety dotarło ponad 900 uczestników – każdy z nich miał swoje sposoby: jedni samodzielnie, drugim pomagali rodzice. Zdarzali się również tacy, którzy start przespali, drzemiąc słodko w wózkach.

Punktualnie o 15:00 na trasę wyruszyli uczestnicy „dychy” – zdecydowana większość w białej lub czerwonej koszulce, które znajdowały się w pakietach startowych. Wszystko po to, by stworzyć największą w północnej Polsce żywą flagę.

Wśród mężczyzn równych nie miał sobie „dominator” gdyńskiego cyklu, a więc Tomasz Grycko. Biegacz z Władysławowa dystans 10 kilometrów pokonał w 31 minut i 10 sekund. Drugi na metę wpadł Maciej Kubiak (31:26), a na najniższym stopniu podium stanął ubiegłoroczny triumfator – Andrzej Rogiewicz (31:43). W rywalizacji pań, sukces sprzed 12 miesięcy powtórzyła Marta Łagownik (35:48), druga była Mariola Sudzińska (36:16), a pierwszą trójkę zamknęła Aleksandra Baranowska-Trzasko (37:13).

Każdy z finiszujących otrzymał medal z ORP Błyskawica, który uzupełnił tegoroczną kolekcję, poświęconą maszynom i pojazdom obecnym w życiu gdynian.

Serdecznie gratulujemy każdemu, kto zgromadził trofea przedstawiające: trolejbus Skoda 9TR, samolot BIES TS-8, parowóz PT47-65 oraz słynny okręt – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Za nami kolejny udany rok cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Biegacze oraz uczestnicy marszów nordic walking zwracają uwagę na urozmaicone trasy, piękne medale oraz przyjacielską atmosferę. To sprawia, że nasze imprezy od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem.

W biegu wziął udział również przedstawiciel Nadmorskiej Grupy Medialnej, któremu trasa i atmosfera pozwoliła polepszyć nieco wynik, jaki planował osiągnąć. Marek Trybański ukończył bieg z czasem 00:46:18, zajmując tym samym 782. miejsce na 4046 spośród osób, które ukończyły 10-kilometrową trasę.

Arch. prywatne

Arch. prywatne


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24