30.11.2019 10:30 9 raz

Uczniowie nie ponoszą winy za brak adresu w legitymacji

Fot. TTM

Do rumskiego magistratu zaczęły napływać niepokojące informacje. Chodzi o liczne mandaty, które zostały nałożone na dzieci podróżujące komunikacją miejską na podstawie legitymacji szkolnej. Okazuje się, że w nowych wzorach tych dokumentów nie ma adresu, co kontrolerzy potraktowali jako powód nałożenia kary. W tej sprawie ratusz wydał oświadczenie i radzi, co zrobić.

„W związku z sygnałami dotyczącymi mandatów, które za niemożność wskazania adresu zamieszkania otrzymują uczniowie poruszający się po Rumi bezpłatną komunikacją miejską, załączamy wzór pisma odwoławczego” – podał w komunikacie urząd miejski w Rumi.

W odwołaniu, które można pobrać ze strony urzędu w Rumi, znajduje się następujący wzór oświadczenia:

„Zgodnie z taryfą ZKM Gdynia, aby skorzystać z darmowego przejazdu na terenie Rumi, należy posiadać legitymację szkolną ze wskazaniem adresu zamieszkania w Rumi. Jednak zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej spowodowały usunięcie adresu zamieszkania w nowych legitymacjach szkolnych. Obecnie nie mogę więc udokumentować adresu zamieszkania mojego dziecka. W związku z powyższym proszę o anulowanie mandatu. Podkreślam, że w momencie kontroli syn/córka posiadał(-a) ważną legitymację szkolną. Jednocześnie oświadczam, że syn/córka zamieszkuje w Rumi pod adresem……”.

Jak radzą rumscy urzędnicy, odwołanie należy złożyć w terminie do siedmiu dni od zaistniałej sytuacji, w sekretariacie ZKM w Gdyni (ul. Zakręt do Oksywia 10) albo w Biurze Obsługi Klienta nr 1 w Gdyni (ul. Kilińskiego 16) – osobiście lub pocztą. Odpowiedź na pisemne odwołanie udzielana jest w terminie do 30 dni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24