02.12.2019 14:00 0 Kwt

Najmłodsi mieszkańcy gminy Kosakowo spotkają się ze Świętym Mikołajem

Fot. Pixabay.com

Legenda głosi, że każdego roku, w nocy z 5 na 6 grudnia, Święty Mikołaj zostawia prezenty pod poduszkami, w butach lub dużej skarpecie. W Kosakowie będzie nieco inaczej. W sobotę (7 grudnia) o godzinie 14:00 na trenie Centrum Sportowego w Kosakowie odbędą się gminne Mikołajki.

Istnieje wiele tradycji związanych z Mikołajkami. Jedna z nich mówi o tym, że buty muszą być nieskazitelnie czyste, a ich właściciele – niezwykle grzeczni. Osoby, które się obawiają, że Mikołaj u nich nie zagości, mogą wziąć udział w gminnych obchodach w Kosakowie. Już od sobotniego popołudnia Centrum Sportowym w Kosakowie zawładną dzieci. Impreza zostanie zorganizowana przez wójta gminy Kosakowo.

W programie m.in. spotkanie z Mikołajem, dmuchańce, animacje, kiermasz świąteczny i wiele innych. Prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę – informują organizatorzy wydarzenia.

Nie zabraknie wielu pozytywnych emocji i przede wszystkim dobrej zabawy. Będzie to jedna z niewielu okazji do zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24