02.12.2019 09:43 2 mike

W grudniu ma być bezpieczniej na Obwodnicy Trójmiasta

Fot. archiwum

Wraz z początkiem grudnia, rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna S6”. Działania na Obwodnicy Trójmiasta potrwają przez najbliższy miesiąc, a ich głównym celem jest ograniczenie zagrożeń, które są przyczyną wypadków drogowych na tej kluczowej arterii dla Pomorza.

Każdego dnia Obwodnicę Trójmiasta przemierzają tysiące kierowców. To jedna z najbardziej obleganych tras na całym Pomorzu, a jej znaczenie trudno przecenić. Droga umożliwia sprawny przejazd od bramek na autostradzie A1 aż do Gdyni-Chyloni, z ominięciem newralgicznych punktów komunikacyjnych w Trójmieście. Niestety, na pomorskiej ekspresówce zdarzają się groźne wypadki, a kolizje mają miejsce niemal codziennie. Podobnie może być w grudniu, kiedy można się spodziewać większego nasilenia ruchu, zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym.

Fot. archiwum

Aby zminimalizować ryzyko niebezpiecznych zdarzeń drogowych na Obwodnicy Trójmiasta, policjanci z pomorskiego garnizonu przez cały grudzień będą prowadzić akcję „Bezpieczna S6”. Jak podkreślają mundurowi, jej celem jest zwalczanie nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, eliminowanie nieprawidłowych manewrów, a także kontrola właściwej odległości między pojazdami. Te uchybienia są najczęstszą przyczyną wypadków.

Na obwodnicy pojawią się pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane, wyposażone w wideorejetrator. Policjanci zwrócą uwagę na inne wykroczenia, mające wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Korzystanie z telefonu komórkowego w sposób niezgodny z przepisami oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa są jednymi z częściej popełnianych wykroczeń – informują mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Każdy kierowca zatrzymany do kontroli drogowej może się też spodziewać kontroli trzeźwości. W uzasadnionych przypadkach będą prowadzone kontrole z użyciem narkotesterów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24