05.12.2019 13:10 7 mike

Nowe schody w Białogórze mają przetrwać najgroźniejsze sztormy

Fot. Nadmorski24.pl/archiwum

Trwa remont schodów zejściowych na plażę w Białogórze. Inwestycja, która powinna być zrealizowana do końca lutego 2020 roku i zastąpi wysłużoną już konstukcję, w założeniach jest estetyczna, ekologiczna i trwała – odporna na kapryśną pogodę nad Bałtykiem. Schody o szerokości trzech metrów wykonane będą z materiałów kompozytowych.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Krokowskie Centrum Kultury, które pozyskało środki z Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej, z programu operacyjnego „Ryby”, właśnie na realizację tej inwestycji. Schody będą wykonane w technologii kompozytowej, z materiałów powstałych wskutek połączenia tworzyw sztucznych z drewnem. Mają być one zarówno estetyczne, trwałe, jak i bezpieczne dla środowiska. Dodatkowym atutem jest odporność na zmienne warunki atmosferyczne, co jest bardzo istotne w strefie brzegowej.

Co prawda, na części tego terenu, którym dochodzimy do plaży, będzie jeszcze zastosowana kostka brukowa, ale w momencie, gdy teren się załamuje, czyli schodzi w dół, układamy tworzywo sztuczne – potwierdza Grzegorz Zaczek z Urzędu Gminy Krokowa.

Źródło: KCK/Facebook

W ramach inwestycji ma się też pojawić taras, który będzie dodatkowym punktem widokowym. W trakcie remontu schodów wejście nr 33 zostało zamknięte. W tym czasie można korzystać z wejść nr 32 i 35.

Łączna wartość robót budowlanych to ponad 600 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 171 tysięcy złotych. Nowa inwestycja powinna być zrealizowana do końca lutego 2020 roku.

Bezpośrednio z remontem schodów w Białogórze wiążą się też pewne niedogodności dla naszych Czytelników. Ze względu na konieczność przebudowy infrastruktury towarzyszącej, czasowo wyłączyliśmy transmisję na żywo, która była realizowana za pomocą jednej z naszych kamer. Mamy nadzieję, że przerwa nie potrwa zbyt długo i niebawem będziemy mogli ponownie zaoferować korzystanie ze wspomnianej kamery, z widokiem na plażę i nowo powstające schody.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24