07.12.2019 18:30 6 NW/wejherowo.pl

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wejherowie otwarty!

Fot. Katarzyna Rachańska TTM

W Wejherowie w grudniową sobotę (7 grudnia) rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy. Do poniedziałku (22 grudnia) na wejherowian i nie tylko, czekać będzie mnóstwo świątecznych niespodzianek.

Wejherowski Jarmark w tym roku otwarto tydzień szybciej. Dzięki temu mieszkańcy mają trochę więcej czasu na to, by przejść się wśród straganów i zakupić wszystkie potrzebne im rzeczy. W magiczny klimat świąt wprowadziły odwiedzających wydarzenia artystyczne, jakie przygotowane zostały specjalnie do doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Inauguracji towarzyszył ogrom atrakcji – występy grup tanecznych, chóralnych i teatralnych; warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej. Dzieci mogły również zdobić ciasteczka i kartki świąteczne oraz nauczyć się pakować prezenty, tak aby ich podarunki prezentowały się naprawdę wyjątkowo pod choinką.

Domowej roboty pierniki, cukierki, regionalne wędliny, sery i pieczywo – to wszystko i wiele więcej będzie można zakupić w Wejherowie przed świętami na świątecznym jarmarku. Smakosze będą mogli zakupić różnego rodzaju miody, chałwy czy przetwory rybne. A żeby spacerowanie wśród straganów było jeszcze przyjemniejsze, a mróz nie dokuczał będzie można się uraczyć grzanym winem.

Organizujemy Jarmark po raz pierwszy samodzielnie. Chcieliśmy żeby był to nasz wyjątkowy Jarmark i myślę, że to nam się udało. W weekendy odbywać będzie się wiele fajnych atrakcji, które mają zachęcać dzieci do zabawy – mówił Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Fot. Katarzyna Rachańska TTM Fot. Katarzyna Rachańska TTM Fot. Katarzyna Rachańska TTM Fot. Katarzyna Rachańska TTM

Stoiska będą czynne od poniedziałku do czwartku od godziny 12:00 do 20:00. W piątki i soboty zaś do 21:00. W godzinach otwarcia jarmarku będzie także czynne syntetyczne lodowisko.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24