12.12.2019 08:40 1 Kwt/KWP Gdańsk

Staruszek znęcał się nad żoną, trafił do aresztu

Źródło: KWP Gdańsk

Prowokował awantury, podczas których wyzywał i bił swoją żonę. 72-letni mieszkaniec Sopotu trafił już do aresztu, gdzie spędzi aż trzy najbliższe miesiące.

Policjanci zatrzymali staruszka, który stosował przemoc domową. Mężczyzna w ostatnich tygodniach prowokował awantury, które kończyły się często przemocą fizyczną. Do zatrzymania doszło w ubiegły piątek (6 grudnia), w jednym z mieszkań na terenie Sopotu. Policjantów o sprawie poinformował świadek zdarzenia.

Interweniujący mundurowi dowiedzieli się od pokrzywdzonej kobiety, że jej mąż kilka tygodni wcześniej ponownie z nią zamieszkał i już po kilku dniach zaczął wszczynać awantury, podczas których wyzywał ją i bił, powodując obrażenia ciała. W trakcie interwencji do mieszkania wrócił 72-letni mąż kobiety, który od razu został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się, że uderzył żonę oraz twierdził, że w swoim mieszkaniu będzie robił, co mu się podoba – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Sprawca został doprowadzony do prokuratury, 72-letni sopocianin usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją żoną i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mundurowi sporządzili niebieską kartę oraz zgromadzili materiał dowodowy.

Mężczyzna w przeszłości był już notowany i aresztowany za podobne przestępstwo. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24