11.12.2019 14:38 0 Gol

Dwunastoletni adepci futbolu w Luzinie 'uwolnili piłkę'

Fot. GOSRiT Luzino

Za nami drugi tegoroczny turniej z cyklu „Uwolnij piłkę – Widły Cup” w Luzinie. Tym razem w sali sportowej GOSRiT Luzino rywalizowali piłkarze z rocznika 2007 i młodsi. Do turnieju przystąpiło osiem drużyn.

Jest to wspaniała okazja do sportowej rywalizacji tzw. dzikich drużyn, czyli dla osób, które nie biorą udziału w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Pomorski ZPN. Według regulaminu w każdej z drużyn może występować co najwyżej jeden zawodnik grający aktualnie we wcześniej wspomnianych rozgrywkach – mówi Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

W listopadzie rywalizowały drużyny składające się z zawodników z rocznika 2004 i młodsi. Z kolei w grudniu w sali sportowej GOSRiT Luzino swoje umiejętności zaprezentowali młodzi adepci futbolu z rocznika 2007 i młodsi.

Tym samym mieliśmy przedstawicieli grup sportowych GOSRiT Luzino ze wszystkich miejscowości – dodaje Klecha.

Ostatecznie najlepsi okazali się FC Sportowcy Luzino, wyprzedzając FC Sychowo oraz Berlinki Barłomino. Tuż za podium zawody ukończył zespół FC Schaby Luzino.

Puchar Fair Play za pomoc i zaangażowanie otrzymała najmłodsza drużyna – Orły Wyszecino. Z kolei najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kacpra Gajewskiego (FC Sychowo), najlepszym strzelcem został Wiktor Matyszewski (FC Sportowcy), a bramkarzem Mateusz Richert (Barłomino). Nagrody dla najmłodszego uczestnika oraz uczestniczki turnieju otrzymali: Maja Gruba (Kochanowo) i Paweł Wilbrat-Stenka (Wyszecino).

Przyznaliśmy też oczywiście nagrodę za „Widły” turnieju (czyli strzał w samo okienko bramki), którą otrzymał Ksawery Wencel – informują organizatorzy rozgrywek.

Końcowa klasyfikacja zawodów

  1. FC Sportowcy Luzino

  2. FC Sychowo

  3. Berlinki Barłomino

  4. FC Schaby Luzino

  5. MZK Kochanowo

  6. FC Kaktusy Luzino

  7. FC Pomysł Luzino

  8. Orły Wyszecino


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24