16.01.2020 12:16 1 mike

Open'er najlepszym dużym festiwalem w Europie!

Fot. Nadmorski24.pl/archiwum

Już od kilkunastu lat Open'er Festival jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych – nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Potwierdzeniem pozycji imprezy jest główna nagroda w kategorii „Najlepszy Duży Festiwal” (Best Major Festival), przyznana w środę (15 stycznia) podczas gali European Festival Awards 2020 w holenderskim Groningen.

Po raz trzeci w historii gdyński festiwal został uhonorowany prestiżową nagrodą w branży muzycznej za sprawą głosów publiczności i międzynarodowego jury. Wcześniej organizatorzy otrzymali wyróżnienie Best Music Awards w latach 2009 i 2010. To jednak nie jedyna nagroda, którą otrzymał Open’er Festival w trakcie środowej uroczystości.

Festiwal został również wyróżniony statuetką w kategorii Brand Activation Award. Zwycięski projekt „Stranger Things” przygotowany wspólnie z Netflixem podczas Open’er Festival 2019, promował trzeci sezon hitowej produkcji platformy. Przyznawana od trzech lat Brand Activation Award wyróżnia najciekawsze, kluczowe/zadziwiające projekty i współprace europejskich festiwali muzycznych z markami wspierającymi wydarzenia – informują przedstawiciele agencji Alter Art, współorganizatora festiwalu.

Kategoria Best Major Festival jest dedykowana jest wydarzeniom muzycznym, które odznaczają się najwyższym poziomem muzycznym i organizacyjnym, a uczestniczy w nich co najmniej 40 tysięcy osób każdego dnia. Open’er Festival konkurował w tegorocznej edycji European Festival Awards m.in. z duńskim Roskilde, węgierkim Sziget czy belgijskim Rock Werchter i Pukkelpop.

Fot. Nadmorski24.pl/archiwum

Open’er Festival 2020 odbędzie się w dniach 1–4 lipca 2020 roku w Gdyni. Będzie to już 19. edycja jednego z najsłynniejszych polskich festiwali muzycznych, który odbywa się nieprzerwanie od 2002 roku. Dotychczas na gdyńskiej scenie, jeszcze na Skwerze Kościuszki, zagrały takie zespoły jak: The Chemical Brothers (2002 rok), Cassius i Kosheen (2003); Pink czy Massive Attack (2004); Snoop Dogg, The White Stripes czy Underwood (2005).
W nowej lokalizacji, w Kosakowie, w 2006 roku swój koncert dali m.in. Kenye West, Pharrell Williams, Franz Ferdinand, Sigur Ros czy Placebo. Rok 2007 należał do Muse, Sonic Youth jak i Bjork. W 2008 roku wystąpili The Chemical Brothers, Jay-Z i Editors, a w 2009 roku – Arctic Monkeys, Gossip, Sex Pistols i Faith No More. Rok 2010 przyniósł koncerty takich gwiazd, jak Pearl Jam, Kasabian, The Dead Weather i Pavement.
W 2011 roku, podczas X edycji pod scenami bawiło się ponad 85 tysięcy osób. Wtedy pojawili się m.in. Coldplay, Prince, Pulp czy Primus. W latach 2012–2019 wystąpili m.in.: The Kills, The National, Drake, Bastille, Red Hot Chilli Peppers, Florence & The Machine, Lorde, Radiohead, Bruno Mars, Foo Fighters, Gorilazz, Depeche Mode, G-eazy, Kylie Minogue.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24