31.01.2020 11:30 13 rp/TTM

Członkowie 'Wolę Wejherowo' podsumowali rok i dyskutowali o planach na przyszłość

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

„Wolę Wejherowo” rozpoczęło rok od posumowań. Wzięło z nich udział 180 osób, dla których sprawy miasta są niezwykle ważne. Spotkanie odbyło się w czwartek (30 stycznia) i pozwoliło nie tylko na podsumować minione 12 miesięcy, ale też nakreślić plany na przyszłość.

Spotkanie, jak co roku, było okazją, aby mieszkańcy, przedstawiciele różnych środowisk, organizacji społecznych i stowarzyszeń mogli porozmawiać i wymienić poglądy, a także podzielić się swoimi planami na 2020 rok. Ruch społeczny "Wolę Wejherowo" zrzesza sympatyków miasta, którzy nie chcą należeć do żadnej partii politycznej.

Początek roku to taki czas, żeby przedstawić zagadnienia i rzeczy, które udało nam się zrealizować wspólnie z mieszkańcami Ziemi Wejherowskiej, to też zapowiedź na kolejny rok – tłumaczy Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Miniony rok był bardzo pracowity, ale i owocny. Kolejne 12 miesięcy zapowiada się podobnie.

Ugrupowanie się rozwija, ten rok był zdecydowanie pomyślny dla nas. Kolejny będzie pracowity, jak każdy u nas – zaznacza Bartłomiej Frey, radny Wejherowa.

Podczas spotkania zwrócono szczególną uwagę na zrealizowane inwestycje, w tym głównie drogowe, na które wydano blisko 40 milionów złotych, z czego tylko 10 milionów pochodzi od samorządu.

Trzeba było je pozyskać z zewnątrz, to był dla nas duży wysiłek, ale musimy myśleć o tym, co dalej – zaznacza prezydent.

Podczas noworocznego spotkania dyskutowano także o kierunkach rozwoju miasta na wielu płaszczyznach. Nie zabrakło podziękowań, a wspólne spotkanie było także okazją do bliższego poznania się i wymienienia poglądami.

Spotkania te są od lat organizowane, ja również mam tę przyjemność w nich uczestniczyć, to ważne spotkania nie tylko dlatego, że możemy się spotkać i porozmawiać, ale mamy wspólny cel jakim jest lepsze funkcjonowanie miasta – komentuje Teresa Malinowska, wiceprezes Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Samorząd czekają wieloletnie inwestycje, ale członkowie ruchu myślą także o mniejszych sprawach, które ułatwią życie mieszkańców.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24