06.02.2020 10:40 5 mike/KMP Sopot

Przejął konto i ukradł pieniądze. Szuka go policja

Źródło: KMP Sopot

Korzystanie z metody płatności za pomocą kodów BLIK, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, jest bezpieczne. Zdarzają się jednak sytuacje, w których oszuści próbują wyłudzać pieniądze, korzystając z nowych technologii. Tak było w przypadku mężczyzny, który włamał się na konto, na portalu społecznościowym pewnej 34-latki, uzyskał kody BLIK, po czym wypłacił pieniądze z bankomatu. Podejrzanego zarejestrowały kamery monitoringu, a jego wizerunek udostępnili sopoccy policjanci.

Do opisanego zdarzenia doszło w listopadzie 2019 roku. Jak udało się ustalić kryminalnym, poszkodowaną w tej sprawie jest mieszkanka Śląska, a pieniądze wypłacono w jednym z sopockich bankomatów.

Sprawca włamał się na konto społecznościowe 34-latki z Dąbrowy Górniczej, a następnie z tego konta wysłał do jej znajomej wiadomości z prośbą o pożyczenie pieniędzy i przesłanie kodów BLIK. Gdy tylko otrzymał dwa kody BLIK, z bankomatu na terenie Sopotu wypłacił pieniądze w łącznej kwocie 1000 zł – podaje w swoim komunikacie Komenda Miejska Policji w Sopocie.

Źródło: KMP Sopot Źródło: KMP Sopot Źródło: KMP Sopot Źródło: KMP Sopot

Związek z kradzieżą może mieć mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które rozpoznają podejrzanego, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Sopocie (ul. Armii Krajowej 112A). Z kryminalnymi można się skontaktować telefonicznie, dzwoniąc na numery 58 52 16 222 (dyżurny komendy), 58 52 16 251 (prowadzący postępowanie) lub na numer alarmowy 112. Można też wysłać maila na adres [email protected] bądź zgłosić się do najbliższej jednostki policji.

W przypadku nielegalnego przejęcia pieniędzy z cudzego konta, sprawca może usłyszeć zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem. Zgodnie z artykułem 279 Kodeksu karnego, jest ono zagrożone karą do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24