13.02.2020 11:55 5 rp

‘Super Pączki’ szykują się do kolejnej akcji. Padnie rekord?

Fot. archiwum

Nie ma chyba osoby, która nie pokusiłaby się o słodkiego pączka z ulubionym nadzieniem właśnie tego dnia – w Tłusty Czwartek. Już po raz ósmy, kupując pączki, możemy pomóc potrzebującym, ponieważ pięć procent dochodu z ich sprzedaży przekazane zostanie na cele charytatywne. Tradycyjnie tego dnia "z miejsca konsumpcji" nadawać będzie na żywo radio Norda FM.

Ponad pięć tysięcy złotych udało się zebrać dzięki zeszłorocznej akcji organizowanej przez wejherowską cukiernię Wenta. W roku 2018 było to dokładnie 4300 zł. Widać zatem, że nie brakuje miłośników tłustych wypieków, tym bardziej, że cukiernicy dbają, aby miały one różnorodny smak.

– To jest tradycja, nie wypadałoby czegokolwiek zmieniać, tylko rozwijać tę akcję i zapraszać coraz więcej osób do udziału w niej – mówi Elżbieta Wenta, właścicielka cukierni.

W ten szczególnie kaloryczny dzień możemy zajadać się pączkami bez wyrzutów sumienia, bo będziemy mogli przy okazji pomóc. Pierwsza odsłona "Super Pączków" dotyczyła pomocy dzieciom niesłyszącym. W kolejnym roku cukiernia pomagała małemu Wojtkowi, następnie pięć procent pączkowego dochodu powędrowało do chorej na cukrzycę Marysi. W latach 2016 i 2017 roku cukiernia wsparła Wejherowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem. W kolejnych latach pieniądze powędrowały do Fundacji Wspierania "Razem Po Sukces" na dofinansowanie dziecięcego klubu integracyjnego TAO – i tak już jest do dzisiaj. W tym roku również pieniądze trafią do klubu.

Jak co roku, tego dnia "z miejsca konsumpcji" nadawać będzie na żywo radio Norda FM. Stacji można słuchać na częstotliwości 88 MHz lub online.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24