13.02.2020 20:03 20 NW/wejherowo.pl

Budowa Węzła Kwiatowa postępuje

Źródło: wejherowo.pl

Czy prace przy węźle Kwiatowa idą na przód? Zastępca prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz uspokaja, że są one zależne od harmonogramu ustalanego przez PKP. Do tej pory wybudowano 2/3 długości tunelu.

Trwają prace związane ze zbrojeniem i szalowaniem stropu od strony ul. Kwiatowej. Taki sam zakres prac został już wykonany od strony DK 6. Do końca 2020 roku droga ta ma stać się przejezdną, podaje UM w Wejherowie.

Dotychczas większość prac była wykonywana pod ziemią – być może dlatego na pierwszy rzut oka mogło się wydawać, że prace stoją. Jednak jak zapewnia Beata Rutkiewicz: – Uspokajam mieszkańców, prace trwają, są uwarunkowane harmonogramem prac ustalonym przez PKP. Jest to konieczne, bo wszyscy chcemy, aby pociągi kursowały. Natomiast wtedy, gdy nikogo nie widać na budowie, prace trwają pod torami.

Obecnie betonowany jest wiadukt od góry, a następnie przekładane będą tory, aby móc prowadzić roboty na pozostałym odcinku tunelu, informuje wejherowski urząd.

Źródło: wejherowo.pl Źródło: wejherowo.pl Źródło: wejherowo.pl Źródło: wejherowo.pl Źródło: wejherowo.pl Źródło: wejherowo.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24