14.02.2020 12:05 2 rp/TTM

Samorządowcy w ogniu pytań, czyli debata z udziałem najmłodszych

Fot. Damian Klechowicz/TTM

To nie była zwykła lekcja o samorządzie. W spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie udział wzięli samorządowcy z naszego regionu, który musieli odpowiedzieć na pytania uczniów, a te nie zawsze były proste.

Lekcje o samorządzie organizowane są w Szkole Podstawowej nr 6 już od kilku lat. Ich celem jest m.in. pokazanie uczniom tego, jak funkcjonuje samorząd, jakie pełni funkcje i dlaczego jest dla nas, obywateli, tak ważny. Czwartkową (13 lutego) debatę dotyczącą pracy samorządu poprzedziła przygotowana przez uczniów inscenizacja z okazji setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem.

Widać, że uczniowie są zainteresowani życiem samorządu, mieli do nas mnóstwo pytań – komentował po spotkaniu Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Mnie osobiście zaskoczyło niesamowite rozeznanie o tym, co dzieje się w mieście ale i to czego potrzeba.

Najmłodsi mieszkańcy nie bali się zadawać pytań, nad którymi dwa razy zastanowiłby się dorosły. Dzieci pytały o centrum handlowe, skate park i lodowisko otwarte cały rok, czekając w ciszy i skupienia na odpowiedź samorządowców.

Taka debata to efekt naszych corocznych spotkań z przedstawicielami samorządu lokalnego i powiatowego. Dziś wpisujemy się w rocznicę przyłączenia naszych ziem do Polski – zaznaczał Piotr Litwin, dyrektor SP nr 6 w Wejherowie.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

Podczas spotkania rozstrzygnięty został także konkurs historyczny i plastyczny z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24