17.02.2020 14:23 0 Gol

Rumska SP nr 9 w finale 'w zbijaka'

Mat. pras.

Gospodarze Półfinału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w Dwóch Ogniach Usportowionych chłopców nie byli gościnni dla swoich rywali. Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi wygrała turniej i awansowała do finału!

Półfinału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w Dwóch Ogniach Usportowionych chłopców odbył się 13 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi.

Były to dopiero czwarte w historii tego typu zawody w powiecie wejherowskim. Zawody były także eliminacją do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 20 lutego roku w Czersku – wyjaśnia Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

W rywalizacji wzięły udział zespoły reprezentujące powiaty pucki, kartuski i wejherowski. Drużyna z powiatu lęborskiego nie dojechała na zawody. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi. Rumianie wygrali wszystkie swoje spotkania. Szkołę Podstawową nr 1 w Sierakowicach ograli 24:19, a SP w Mrzezinie pokonali 29:11.

Zmagania tych najmłodszych adeptów sportu były bardzo emocjonujące i przysporzyły licznych emocji oraz wrażeń. Liczyła się dobra zabawa i propagowanie sportu wśród najmłodszych – dodaje Byczkowski.

Na zakończenie rywalizacji zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami.

Klasyfikacja generalna

– I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi (Jakub Bury, Adam Kalkowski, Aleksy Kołata, Krystian Kurłowicz, Szymon Ploc, Jan Roman, Igor Sadowski, Ziemowit Werra, Franciszek Wilkiewicz, Borys Zarębski; opiekun drużyny – Ziemowit Bernatowicz)

– II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach

– III miejsce – Szkoła Podstawowa w Mrzezinie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24