21.02.2020 09:14 1 Gol

Wejherowscy Tytani jadą do Elbląga

Fot. Tytani Wejherowo

Do oddalonego od Wejherowa o ponad 100 kilometrów Elbląga udadzą się szczypiorniści Tytanów. W 14. kolejce I ligi wejherowscy zawodnicy zmierzą się z miejscowym KS Meble Wójcik. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę (22 lutego) o godzinie 17:00.

Na pewno wejherowianie mają tam coś do udowodnienia, ponieważ w rundzie jesiennej przegrali u siebie wysoko 27:40. Dobrze byłoby także pójść za ciosem i wygrać kolejne spotkanie, które dałoby jeszcze więcej wiary w siebie – napisali w mediach społecznościowych przed sobotnim pojedynkiem wejherowscy Tytani.

Do Elbląga wejherowscy szczypiorniści udadzą się podbudowani pierwszym zwycięstwem odniesionym na zapleczu PGNiG Superligi. Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce Tytani pokonali przed własną publicznością Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna 27:23.

Na pewno jest to dobre podbudowanie psychiczne dla zawodników, którzy zawsze wierzą w zwycięstwo. We wcześniejszych meczach troszkę więcej błędów popełnialiśmy, a czasem po prostu nie wytrzymywaliśmy psychicznie. Tym razem była walka. Nie poddaliśmy się w momencie, kiedy przegrywaliśmy pięcioma bramkami. Chłopaki powalczyli i przeprowadzali kontry – mówił na antenie Twojej Telewizji Morskiej po spotkaniu z kościerskim zespołem Piotr Rembowicz, trener Tytanów.

Dodajmy, że miniony tydzień w ogóle był szczęśliwy dla wejherowskiego zespołu. Podczas trzeciej Wejherowskiej Gali Sportu, która odbyła się 18 lutego w Filharmonii Kaszubskiej, Tytani zgarnęli główną nagrodę w kategorii Drużyna Roku 2019, za awans do I ligi.

To wcale nie oznacza, że przeprawa z elbląskim zespołem może być łatwa, co podkreśla sam zespół z Kaszub.

Zadanie na pewno nie będzie łatwe, pomimo tego, że zespół z Elbląga uległ dosyć łatwo w ostatniej kolejce na wyjeździe Gwardii Koszalin 31:24. Gospodarze, podobnie jak nasz zespół, „walczą o życie” i każde 3 pkt mają w tym przypadku podwójne znaczenie. Oba zespoły dzieli 7 pkt, KS Wójcik ma ich na swoim koncie 11, Tytani 4, więc w przypadku wygrania wejherowian zrobi się naprawdę gorąco w dolnej części tabeli – piszą Tytani.

Na szczęście, przed tym meczem w wejherowskim zespole nikt nie narzeka na kontuzje.

W niezmiennie świetnej dyspozycji jest Przemysław Warmbier, który od początku rozgrywek rzucił już 81 bramek i plasuje się na 5 pozycji w tabeli strzelców. W zespole z Elbląga szczególną uwagę trzeba będzie zwrócić na Rafała Stępienia z 64 trafieniami – podsumowują Tytani.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24