04.11.2010 15:51 0

Tragiczny wypadek na obwodnicy

Dzisiaj po godz. 6:00 na Obwodnicy Trójmiejskiej - na wysokości Karwin, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Mężczyzna wtargnął na jezdnię pomimo istniejących po obu stronach obwodnicy barier energochłonnych. Odcinek drogi w kierunku Gdańska został zamknięty, a na miejsce skierowano policjantów z drogówki, grupę dochodzeniowo-śledczą oraz inne służby ratownicze. Utrudnienia z przejazdem na tym odcinku drogi trwały do godz. 9:00.

Oficer Dyżurny gdyńskiej komendy dzisiaj po godz. 6:00 poinformowany został o wypadku na Obwodnicy Trójmiejskiej, w wyniku czego śmierć na miejscu poniósł pieszy. Mężczyzna (według relacji świadków) na wysokości Karwin - kierunek Gdańsk, przedostał się na drogę szybkiego ruchu pokonując barierki energochłonne. Przebiegł dwa pasy ruchu jednak na trzecim, lewym pasie został potrącony przez kierującego skodą octavią. Następnie potrąciły go jadące środkowym pasem dwa inne pojazdy. Na miejsce skierowano policyjne patrole oraz grupę dochodzeniowo-śledczą, która pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gdyni, przeprowadziła oględziny miejsca wypadku.

Odcinek drogi krajowej S6 (320 km) w kierunku Gdańska został zamknięty. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku trwały do godz. 9:00.

Z ustaleń policjantów, którzy przeprowadzali czynności na miejscu, wynika, że mężczyzna prawdopodobnie chciał sobie skrócić drogę. Na jego nieszczęście zakończyło się to tragicznie.

Gdyńska policja apeluje do wszystkich osób, aby przechodziły przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych. Na drogach szybkiego ruchu, taki pieszy, praktycznie jest bez szans. Pojazdy jadące z dużą prędkością nie mają zbytnio możliwości uniknięcia tragedii. Skracając drogę możesz skrócić sobie życie.

Dla funkcjonariuszy bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego piesi, którzy nie szanują swojego życia i zdrowia i przechodzą przez jezdnię w miejscach o ograniczonej widoczności lub korzystają z dróg niedostępnych dla ruchu pieszych, stwarzając zagrożenie, będą otrzymywać wysokie mandaty karne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24