20.03.2020 15:11 0 Gol

To bieg dla miłośników sportu i złocistego trunku. Trwają zapisy do Browargedon

Fot. Browargedon/Facebook

Browargedon to nietypowy, rozrywkowy bieg sportowy polegający na pokonywaniu przeszkód terenowych i piciu piwa. Impreza odbywa się na Kaszubach i przyciąga pozytywnie zakręconych miłośników sportu oraz… złotego trunku. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 6 czerwca, w malowniczej Lampie koło Chmielna, w powiecie kartuskim. Trwają zapisy.

W czerwcu 2017 roku w Mściszewicach w powiecie kartuskim odbyła się pierwsza edycja Browargedonu. Wzięło w niej udział 6 śmiałków. Trasa biegu została ustalona na godzinę przed startem. Przed samym biegiem zawodnicy przeszli się po kompletnie nieoznakowanej trasie, żeby poznać przeszkody. Na 800-metrowej trasie zawodnicy musieli zmierzyć się z pięciom pić-stopami i około 10 przeszkodami. Całość wspomagało 10 wolontariuszy i pięciu kibiców.

Wtedy nikt nie spodziewał się jeszcze, że kolejne edycje będą cieszyć się dużym zainteresowaniem – przypominają organizatorzy.

W ubiegłorocznej, piątej edycji, na linii startu stawiło się już ponad 300 osób.

Trasa oraz przeszkody były nadzwyczajnie wymagające. Tym razem starty były podzielone według płci. Panie biegły w kategorii Radler, panowie natomiast – w kategorii Porter – przypominają organizatorzy.

W czerwcu zawody również zostaną podzielone na dwie kategorie: Radler (czyli krótsza i łatwiejsza) oraz Porter (dłuższa i wymagająca).

W obu kategoriach kobiety i mężczyźni startują razem, będą jednak osobne klasyfikacje końcowe – informują organizatorzy.

Do tegorocznej edycji można zapisywać się pod tym linkiem.

Nie martwcie się. Monitorujemy bieżącą sytuację związaną z panującym wirusem. W razie konieczności przełożenia Browargedonu, jeśli kolejny termin nie będzie wam pasować, zwrócimy wpisowe – podkreślają organizatorzy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24