23.03.2020 15:32 0 Gol

Zmiana terminu Biegu Europejskiego w Gdyni

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

29 listopada odbędzie się Bieg Europejski będący jednym z czterech biegów w ramach Grand Prix Gdyni 2020. Pierwotnie wydarzenie zaplanowane było na 10 maja, jednak z uwagi na panującą aktualnie sytuacją w kraju i na świecie, spowodowaną pandemią koronawirusa zapadła decyzja o przełożeniu imprezy na inny, bezpieczniejszy termin.

W aktualnej sytuacji, wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby Bieg Europejski mógł odbyć się w dotychczas planowanym terminie. Chcąc uniknąć odwołania wydarzenia w ostatniej chwili, a także dążąc do zaoferowania możliwie elastycznej polityki w stosunku do aktualnie zarejestrowanych zawodników, organizatorzy zdecydowali się podjąć tę decyzję z dużym wyprzedzeniem – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Gdyni.

Zawody odbędą się 29 listopada. W ten sposób, chcąc utrzymać europejski charakter imprezy, organizatorzy nawiązują do Traktatu Lizbońskiego, który wszedł w życie 1 grudnia 2009 roku. Rejestracja do startu w zawodach pozostaje otwarta i będzie nadal prowadzona na portalu SlotMarket.pl.

W stosunku do zawodników aktualnie zarejestrowanych do Biegu Europejskiego, stosowana będzie następująca polityka:

  • posiadacze karnetów na cały tegoroczny cykl Grand Prix Gdyni utrzymują prawo startu w Biegu Europejskim w nowym terminie;

  • osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski zostaną automatycznie przepisane na zawody w nowym terminie. Nie wymaga to żadnego dodatkowego potwierdzenia startu;

  • osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie mogą wystartować w imprezie w nowym terminie, mogą przenieść wniesioną opłatę startową na jeden z kolejnych biegów cyklu Grand Prix Gdyni w tym roku – nocny Bieg Świętojański lub Bieg Niepodległości. W tym celu, należy skontaktować się poprzez [email protected];

  • osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie mogą wystartować w imprezie w nowym terminie, mają prawo do bezpłatnego przepisania pakietu na inną osobę.

Stosowne narzędzie do przepisania pakietu zostanie uruchomione w serwisie SlotMarket.pl na początku kwietnia. Wówczas podana zostanie dokładna instrukcja, w jaki sposób można przepisać pakiet – tłumaczą organizatorzy.

Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie będą zainteresowane ani startem w imprezie w nowym terminie, ani przepisaniem pakietu na inną osobę, mogą ubiegać się o zwrot opłaty startowej w terminie do końca marca 2020 r. W tym celu należy przesłać stosowną wiadomość na adres [email protected]

Mamy nadzieję, że już w czerwcu biegacze spotkają się na nocnym Biegu Świętojańskim, a przełożenie Biegu Europejskiego pozwoli wszystkim cieszyć się bieganiem w bezpiecznej, radosnej atmosferze i stanie się swoistym zakończeniem tego, trudnego dla wszystkich sezonu biegowego – czytamy na oficjalnym portalu miasta Gdyni.

Aktualny kalendarz Grand Prix Gdyni 2020

  1. PKO Bieg Świętojański (nocny) – 27 czerwca 2020 r.

  2. PKO Bieg Niepodległości – 8 listopada 2020 r.

  3. Bieg Europejski – 29 listopada 2020 r.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24