24.03.2020 15:14 0 Gol

Ponownie wystartują klasyki i zabytki

Fot. Pixabay.com

To rajd dla miłośników zabytkowych i klasycznych samochodów. Po raz piąty odbędzie się „Rajd za Dychę”. Imprezę zaplanowano na weekend 23/24 maja.

Tegoroczny „Rajd za dychę” to piąta edycja niskobudżetowego rajdu dla pojazdów zabytkowych i klasycznych, który świetnie wpisał się w pomorski kalendarz imprez motoryzacyjnych. W tym roku będzie dodatkowy smaczek dla uczestników. Rajd odbędzie się w ramach rundy Turystycznego Pucharu Polski.

Rezerwujcie sobie weekend 23–24 maja, szykujcie samochody, ćwiczcie spostrzegawczość. Startujemy ze Gdańska Stogi (parking przy plaży) – informują na Facebooku organizatorzy wydarzenia. – Formularz oraz cennik i regulamin pojawi się już niebawem – czytamy w opisie rajdu.

Trasa rajdu zakłada pokonanie 140 km. Meta znajdować się będzie we Fromborku. Start odbędzie się w dwóch grupach:

– klasa klasyki, czyli auta do 1989 roku;

– klasa open, czyli auta po 1989 roku.

Na mecie planujemy wspólne ognisko oraz integracje z zakwaterowaniem i noclegami – zachęcają organizatorzy.

Organizatorem wydarzenia jest Automobilklub Morski. Przypomnijmy, że jest to stowarzyszenie o tradycjach sięgających dwudziestolecia międzywojennego. Na przestrzeni lat członkowie Automobilklubu Morskiego zdobyli w różnych dziedzinach ponad 120 tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski. W barwach Klubu startowało wielu znanych zawodników, między innymi: Włodzimierz Groblewski, Mario Graziani, Andrzej Jaroszewicz, Andrzej Lubiak, Andrzej Szulc, Piotr Zalewski, Lesław Orski czy Tadeusz Myszkier, a w początkach swojej kariery – także Krzysztof Hołowczyc.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24